Školovanje po dualnom modelu u odabranim obrazovnim profilima počelo je od školske 2014/2015. godine i trenutno se odvija u sledećim školama:

Bravar-zavarivač

Srednja stručna škola Kragujevac
Mašinska tehnička škola „14. oktobar“ Kraljevo
Tehnička škola „Ivan Sarić“ Subotica
Tehnička škola Obrenovac
Tehnička škola Mladenovac
Srednja tehnička škola “Nikola Tesla”, Sremska Mitrovica
Tehnička škola “Zmaj”, Novi Beogard
Srednja mašinska škola Novi Sad
Srednja škola “Dragačevo” Guča
Tehnička škola “Mileta Nikolić” Aranđelovac
Tehnička škola Bečej
Mašinsko-saobraćajna škola Čačak
Tehnička škola Ćuprija
Tehnička škola Kikinda
Mašinska škola Niš
Mašinska škola Pančevo
Srednja Škola Svilajnac
Tehnička škola Vlasotince
Tehnička škola Vranje
Tehnička škola Požega
Srednja tehnička škola “Milenko Brzak Uča” Ruma
Tehnička škola Smederevo
Srednja škola “Lukijan Mušicki” Temerin

Električar
Elektrotehnička škola „Mihajlo Pupin“ Novi Sad
Tehnička škola „Kolubara“ Lazarevac
Elektrotehnička škola “Nikola Tesla” Niš
Tehnička škola sa domom učenika “Nikola Tesla” Kostolac
Tehnička škola “Milenko Verkić Neša” Pećinci
Tehnička škola “Mileta Nikolić” Aranđelovac
Elektro-saobraćajna tehnička škola “Nikola Tesla” Kraljevo

Industrijski mehaničar
Tehnička škola „Milenko Verkić Neša“ Pećinci
Srednja stručna škola Kragujevac
Tehnička škola „Ivan Sarić“ Subotica
Mašinska škola Niš
Tehnička škola Vlasotince
Tehnička škola Vladičin Han
Tehnička škola “Mileta Nikolić” Aranđelovac
Tehnička škola “Zmaj”, Novi Beogard
Tehnička škola “Mihajlo Pupin” Inđija
Srednja Škola Svilajnac

Modni krojač
Tehnička škola Mladenovac
Škola za dizajn tekstila Beograd-Voždovac
Mašinsko-saobraćajna škola Čačak
Politehnička škola “Milutin Milanković” Kruševac
Škola za tekstil i dizajn Leskovac
Škola za modu i lepotu Niš
Škola za dizajn Novi Pazar
Tehnička škola Odžaci
Tehnička škola Prijepolje
Tehničko-poljoprivredna škola Sjenica
Tekstilno-tehnološka i poljoprivredna škola “Despot Đurađ” Smederevo
Tehnička škola “Radoje Ljubičić” Užice
Tehnička škola Vlasotince
Srednja škola “Niketa Remezijanski” Bela Palanka
Tehnička škola “Jovan Žujović” Gornji Milanovac
Stručna hemijska i tekstilna škola Šabac
Prva tehnička škola Jagodina
Hemijsko-tehnološka škola Vranje

Mehaničar motornih vozila
Srednja stručna škola Kragujevac
Mašinska škola “Radoje Dakić” Beograd-Rakovica
Prva tehnička škola Kruševac
Tehnička škola “Rade Metalac” Leskovac
Srednja stručna škola Niš
Tehnička škola Novi Pazar
Mašinska škola Pančevo
Tehnička škola Ćuprija
Tehnička škola sa domom učenika “Nikola Tesla” Kostolac
Tehnička škola Vlasotince
Tehnička škola Požega
Mašinsko-elektrotehnička škola Paraćin

Elektromonter mreža i postrojenja

Tehnička škola Obrenovac
Elektrotehnička škola “Nikola Tesla” Niš
Elektrotehnička škola „Mihajlo Pupin“ Novi Sad
Tehnička škola Smederevo
Elektro-saobraćajna škola “Nikola Tesla” Kraljevo